Zrewanżowali się Pogoni

Udanie jesienne zmagania w Centralnej Lidze Juniorów U-18 zakończyli młodzi piłkarze Motoru. Zespół trenera Tomasza Jasika pokonał w sobotę na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:1. Tym samym lublinianie zrewanżowali się portowcom za porażkę 0:4, poniesioną u siebie, w 2. kolejce rozgrywek.

Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobywali w pierwszym kwadransie gry Kamil Kumoch oraz Szymon Rak.

– Zagraliśmy perfekcyjnie w pierwszej połowie meczu. W defensywie nie dopuściliśmy do żadnej sytuacji, w ofensywie zagraliśmy skutecznie. Już w 30. sekundzie spotkania strzeliliśmy bramkę, w 14. minucie poprawiliśmy po kontrataku, także pierwsza połowa była perfekcyjna. Drugą zaczęliśmy źle, bo w 51. minucie straciliśmy bramkę i w nasze poczynania wdarło się trochę nerwowości.

Dodatkowo czerwona kartka dla Zdunka spowodowała, że musieliśmy się bardzo cofnąć i skupić się tylko na bronieniu wyniku. Trzeba pochwalić drużynę, że do końca wierzyli, że uda się wygrać – komentuje spotkanie Tomasz Jasik, trener Motoru. – Naprawdę zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Myślę, że udanie kończymy jesień i patrzę optymistycznie w przyszłość, bo widać, że drużyna się tworzy i że wygląda to co raz lepiej – dodaje lubelski szkoleniowiec.

Motor w jesiennych zmaganiach – rozegrano 15. kolejek pierwszej rundy oraz dwie serie rundy rewanżowej – zajmuje w tabeli z dorobkiem 19 punktów trzynaste, pierwsze spadkowe miejsce. Lublinianie tracą jednak do dziewiątej Jagiellonii Białystok zaledwie dwa punkty.

Pogoń Szczecin – Motor Lublin 1:2 (0:2)

Motor: Łakota – Kraśniewski, Zbiciak, Futrzyński, Kopyciński, D’Apollonio (55 Zdunek), Kołoczek, Kumoch (65 Kłos), Drozd (60 Celmer), Zieliński (88 Kobus), Rak
Bramki: 0:1 Kumoch 1, 0:2 Rak 14, 1:2 Rościszewski 51. Żółte kartki dla Motoru: Kraśniewski, Zieliński, Celmer. Czerwona kartka: 65. Zdunek.