Zuzanna druga w motocrossie

Zuzanna Dąbrowska z Chełma zajęła drugie miejsce w II rundzie międzynarodowych mistrzostwo Lubelszczyzny w motocrossie. Kilka dni wcześniej była czwarta w II rundzie mistrzostw strefy Polski centralnej.

II runda mistrzostw strefy Polski centralnej w motocrossie odbyła się 1 maja w miejscowości Suchodól na torze Barbara. Jego długość to 1,8 km. Na starcie do zawodów stanęło 158 zawodników z całej Polski w tym Zuzanna Dąbrowska z Chełma. Zuzanna w pierwszym biegu zajęła trzecie, a w drugim na przedostatnim okrążeniu zawodnik z innej klasy najechał jej na tylne koło i chełmianka wykonała bardzo niebezpiecznie wyglądające salto przez kierownice. – Zanim się pozbierała, na zawodach tej klasy zabroniona jest pomoc z zewnątrz, spadła na szóstą pozycje. Udało jej się jeszcze wyprzedzić jedna zawodniczkę, a do kolejnej zabrakło okrążenia. Bieg drugi ostatecznie skończyła na 5 pozycji, a II rundę zawodów w generalce na 4 miejscu – mówi Marek Dabrowski, ojciec Zuzanny. W klasyfikacji generalnej mistrzostw strefy Polski centralnej pierwsze miejsce zajmuje Zuzanna Rusin z 168 punktami, Zuzanna Dąbrowska ma tylko dwa punkty mniej.

13 maja odbyła się z kolei II runda międzynarodowych mistrzostw Lubelszczyzny. Zawody odbyły się na torze motocrossowym Karolin w okolicy Łęcznej, o długości 1,3 km. W klasie kobiet wystartowało 8 zawodniczek. – W kwalifikacjach Zuzia zajęła bardzo dobrą drugą pozycję z czasem okrążenia 2 minuty 26 sekund. W pierwszym biegu w zaciętej rywalizacji była druga poprawiając czas z kwalifikacji o 7 sekund. W drugim biegu Zuzia zajęła trzecie miejsce, co pozwoliło zdobyć 84 punkty w klasyfikacji kobiet oraz zając drugie miejsce w zawodach – mówi ojciec chełmskiej motocrossowerki. W klasyfikacji generalnej międzynarodowych mistrzostw Lubelszczyzny Dąbrowska jest druga. Kolejna rudna mistrzostw odbędzie się 3 czerwca na torze Lublin Majdanek. (kg)