Żużlowcy skradli serca kibiców

Złota Dziesiątka Plebiscytu na Sportowca Roku Województwa Lubelskiego 2018 oraz pozostali wyróżnieni

Paweł Miesiąc wygrał Plebiscyt na Sportowca Roku Województwa Lubelskiego 2018. Żużlowiec Speed Car Motoru Lublin otrzymał najwięcej głosów czytelników „Dziennika Wschodniego”. W głosowaniu kapituły złożonej z ludzi sportu pierwsze miejsce zajęła Paulina Guba z AZS UMCS Lublin, ubiegłoroczna mistrzyni Europy w pchnięciu kulą. W „Złotej dziesiątce” wybranej przez kibiców znalazło się aż ośmioro reprezentantów klubów z Lublina!


Wyniki XIV Plebiscytu na Sportowca Roku Województwa Lubelskiego ogłoszono podczas piątkowej gali w hotelu Victoria.

Podobnie jak przed rokiem wieczór należał do żużlowców. Po spektakularnym sukcesie drużyny z Lublina i awansie do PGE Ekstraligi można było się jednak tego spodziewać. Speed Car Motor został Drużyną Roku, Dariusz Śledź Trenerem Roku, Aleksandra Marmuszewska Prezesem Roku, a tytularny mecenas zespołu Sponsorem Roku.

Adam Kulik z Paco Lublin wygrał głosowanie w kategorii „Powiatowy Sportowiec Roku”. Na podium wyprzedził Łukasza Ławeckiego (Orlęta Łuków, podnoszenie ciężarów) i Dariusz Michna (Lewart Lubartów, piłka nożna)

W „Złotej dziesiątce” wybranej przez kibiców znalazło się aż czterech zawodników „Koziołków”, a zacięty bój o zwycięstwo stoczyli Paweł Miesiąc i Wiktor Lampart.

Co ciekawe, już trzeci raz z rzędu na najniższym stopniu podium uplasowała się Ewelina Kamczyk, piłkarka Górnika Łęczna, zespołu który w 2018 roku po raz pierwszy w historii wywalczył mistrzostwo kraju.

Rafał Koszyk odebrał wyróżnienie dla bobsleistów AZS Lublin, Mateusza Lutego i Grzegorza Kossakowskiego, uczestników ubiegłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w koreańskim Pjongczangu

Złota dziesiątka Plebiscytu Sportowiec Roku Województwa Lubelskiego 2018:

1. Paweł Miesiąc (Speed Car Motor Lublin, żużel)
2. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin, żużel)
3. Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna, piłka nożna)
4. Aleksandra Rosiak (MKS Perła Lublin, piłka ręczna)
5. Andreas Jonsson (Speed Car Motor Lublin, żużel)
6. Emilia Zdunek (Górnik Łęczna, piłka nożna)
7. Robert Lambert (Speed Car Motor Lublin , żużel)
8. Michał Soczyński (Paco Lublin, boks)
9. Paulina Guba (AZS UMCS Lublin, lekkoatletyka)
10. Mateusz Luty i Grzegorz Kossakowski (AZS Lublin, bobsleje)

W głosowaniu kapituły pod przewodnictwem redaktora naczelnego „Dziennika Wschodniego” Krzysztofa Wiejaka pierwsze miejsce zajęła Paulina Guba z AZS UMCS Lublin. Ubiegłoroczna mistrzyni Europy w pchnięciu kulą na podium wyprzedziła Aleksandrę Rudzińską z KW Kotłownia Lublin, mistrzynię świata we wspinaczce sportowej na czas oraz Pawła Fajdka z Agrosu Zamość.

Ponadto dodatkowe kategorie (oprócz już wcześniej wspomnianych) wygrali Marcin Polak i Michał Ładosz (KKT Hetman Lublin) – „Niepełnosprawny Sportowiec Roku” oraz Adam Kulik z KS Paco Lublin – „Powiatowy Sportowiec Roku”. BAS