Zwycięski Niedźwiadek

Zwycięstwem 2:1 (1:0) zakończył się mecz I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych pomiędzy Niedźwiadkiem Chełm a Avią Świdnik. Oba gole dla Niedźwiadka strzelił Jakub Jaszcz.

Niedźwiadek w tym spotkaniu był stroną dominującą. Stworzył więcej sytuacji do zdobycia gola i zasłużenie prowadził 2:0. – Chcieliśmy się zrewanżować Avii za porażkę w Świdniku 2:3 – mówił po meczu Anatol Obuch, który wspólnie z Andrzejem Krawcem prowadzi zespół juniorów młodszych. – Kontrolowaliśmy pojedynek aż do momentu kuriozalnej sytuacji na 15 minut przed ostatnim gwizdkiem. Sędzia podyktował kontrowersyjnego karnego dla gości. Zawodnik Avii, mimo że był faulowany, utrzymał się przy piłce, oddał strzał na bramkę, który nasz bramkarz obronił. I wtedy arbiter cofnął akcję, dyktując jedenastkę – opowiada A. Obuch.
Z karnego Avia strzeliła kontaktowego gola. Na minutę przed końcem mogła doprowadzić do remisu. – Mieliśmy sporo szczęścia, bo uderzona z rzutu wolnego piłka minimalnie poszybowała nad naszą bramką. Tak czy owak odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – podkreśla Anatol Obuch.
Niedźwiadek zagrał w składzie: Szymkowiak – Leśniak, Haponiuk, Jaroszek (41 Krawiec), Jabłoński, Olszak, Rak, Wójcicki, Grądz (77 Tomaszewski), Jodłowski, Jaszcz (72 Dyszewski).
Pozostałe wyniki: BKS Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:2, Widok Lublin – TOP 54 Biała Podlaska 1:2, OSiR Biłgoraj – Orlęta Radzyń Podlaski 1:2, Wisła Puławy – Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin 2:4.
1. BKS Lublin 18 45 63-20
2. PN Motor Lublin 17 34 48-28
3. Avia 19 31 35-31
4. Orlęta RP 18 29 31-29
5. Wisła 20 28 32-40
6. AMSPN Hetman 18 24 42-34
7. Widok 20 22 29-37
8. TOP 54 BP 18 19 21-35