Zwycięstwa Avii i LKPS Politechnika

Od zwycięstw rozpoczęły rundę rewanżową II ligi siatkarze Avii Świdnik i LKPS Politechnika Lublin. Początek sobotnich spotkań z udziałem naszych zespołów nie zapowiadał jednak końcowych sukcesów.

Avia niespodziewanie przegrała pierwszego seta z o wiele niżej notowanymi rywalami. Świdniczanie na początku partii szybko odskoczyli rywalom (7:3, 10:7), ale po serii błędów nie tylko roztrwonili przewagę, ale pozwolili gościom na wypracowanie trzypunktowej przewagi (11:14).
W kolejnych partiach podopieczni trenera Sławomira Czarneckiego nie powtórzyli już błędów z pierwszego seta i od samego początku do końca dyktowali warunki na parkiecie, odnosząc ostatecznie zwycięstwo za trzy punkty (3:1).
Akademicy z Lublina w Kielcach zanotowali dość szczęśliwą wygraną nad drużyną Skórzani/SMS. Gospodarze prowadzili już 2:0. Zespół trenera Macieja Kołodziejczyka ambicją i walecznością w trzecim secie wrócił jednak do gry.
W końcówce czwartej partii naszym siatkarzom dopisało szczęście i po wygranej 26:24 zachowali szanse na zwycięstwo w meczu. Tak też się stało. LKPS Politechnika w tie-breaku nie dał rywalom większych szans, zwyciężając 15:10 i w całym spotkaniu 3:2.
MAG

Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:1

(22:25, 25:18, 25:18, 25:17)

Avia: Misztal, Kurek, Guz, Gajosz, Machowicz, Żywno, Bonisławski (libero) oraz Pigłowski, Kasiura, Czarnecki, Baranowski.

Skórzani Skarżysko-Kamienna – LKPS Politechnika Lublin 2:3

(25:22, 25:19, 18:25, 24:26, 10:15)

LKPS Politechnika: Rejowski, Polczyk, Kwiecień, Seliga, Jesień, Borris, Cymerman (libero) oraz Czubiński, Antoszak, Malec, Zięzio.

Pozostałe mecze 10. kolejki II ligi siatkarzy grupa 6: RCS Radom – Krosno Glass Karpaty Krosno 1:3 * AKS V LO Rzeszów – Błękitni Ropczyce 2:3 * pauzował: SMS Neobus Raf-Mar Niebylec.
1. Karpaty 9 25 27-7
2. Avia 9 20 24-11
3. LKPS 9 17 18-14
4. Błękitni 9 16 20-17
5. SMS Neobus 8 14 18-15
6. RCS Radom 9 10 14-19
7. Kozienice 9 9 15-22
8. AKS V LO 9 6 9-23