Nie żyje Ryszard Łapiński

W miniony piątek, 27 stycznia, zmarł Ryszard Łapiński, wieloletni działacz Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przez ostatnie ponad 20 lat przewodniczył Wydziałowi Dyscypliny.
Ryszard Łapiński z chełmską piłką nożną był związany od wielu lat. – Był działaczem Zadrzewia Zawadówka, klubu który już nie istnieje, a który swoje największe sukcesy osiągał w latach 90-tych – wspomina Anatol Obuch, prezes ChOZPN. – Zadrzew grał wtedy w III lidze.
Ryszard Łapiński działał w Chełmskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej. Cały czas jako przewodniczący Wydziału Dyscypliny. Można powiedzieć, że w Wydziale był osobą nie do zastąpienia. Znał doskonale wszystkie regulaminy, przepisy, a do wszystkich rozstrzyganych spraw podchodził niezwykle wnikliwie. Zawsze starał się, by podjęta przez Wydział decyzja była poparta argumentami. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu Ryszard Łapiński nosił się z zamiarem rezygnacji z funkcji, jednak za namową związkowych działaczy postanowił jeszcze przez kolejny rok pracować w Wydziale.
Ryszard Łapiński zmarł w piątek 27 stycznia w chełmskim szpitalu. – Dwa tygodnie wcześniej był w związku, rozmawialiśmy, o nadchodzącej piłkarskiej wiośnie. Znów trzeba będzie wrócić do pracy w Wydziale, mówiliśmy – wspomina Sławomir Kuźmicki, przewodniczący Wydziału Gier ChOZPN i członek zarządu związku. – Nikt z nas nie przypuszczał, że była to ostatnia wizyta Pana Ryszarda w siedzibie związku. Będzie nam Go brakowało.
– Odszedł dobry Człowiek, kochający ludzi, piłkę nożną. Trudno nam będzie Go zastąpić w związkowej pracy – mówi prezes Anatol Obuch. – Najbliższym Pana Ryszarda w imieniu całej piłkarskiej rodziny chciałbym złożyć szczere kondolencje.
Ryszard Łapiński zostanie pochowany w poniedziałek 30 stycznia. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się w Kościele Parafialnym pw. Miosierdzia Bożego w Chełmie przy ul. Grottgera, o 13.00.(red)