W niedzielę (14 kwietnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej rozstrzygnięto finał „Pierwszego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną”. Drugie miejsce w kategorii Palma tradycyjna zajęła praca przygotowana przez KGW w Siedliszczu (gm. Wola Uhruska).
Konkurs zorganizował Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, zaś pomysłodawczynią wydarzenia była Beata Mazurek, wicemarszałek Sejmu, która także przybyła na niedzielny finał. Jego poziom artystyczny – jak zgodnie oceniło jury – był bardzo wysoki.
Zgłoszono aż 208 prac. W kategorii palma tradycyjna drugie miejsce przyznano paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Siedliszcza nad Bugiem. Nagrodę odebrały jego przedstawicielki: Bożena Kuryś oraz Barbara Trus. (bm)




![Co jeszcze znaleźli pod Dubienką? [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/b-itwa-pod-dubienka-5-1-218x150.jpg)












![Chełmianka przegrywa mecz na szczycie. Avia umacnia się w fotelu lidera [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/chelmianka-chelm-218x150.jpeg)













