Jako dość spokojny i bezpieczny oceniają okres tegorocznych świąt policjanci świdnickiej drogówki, choć oczywiście nie obyło się bez zatrzymanych pijanych kierowców i kolizji.
Do najbardziej groźnie wyglądającej doszło w Boże Narodzenie na drodze ekspresowej S12/17 przy węźle Zadębie. Jadący mitsubishi ulicą Metalurgiczną w stronę Świdnika 36-letni mieszkaniec Lublina z dużym impetem najechał na tył jadącego w tym samym kierunku opla. Kierująca oplem 34-latnia mieszkanka gminy Mełgiew trafiła do szpitala. Na szczęście badania wykazały, że nie odniosła poważniejszych obrażeń.
– Kierujący mitsubishi miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd, którym się poruszał nie miał badań technicznych. Teraz sprawą 36-latka zajmie się sąd – informuje asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i grzywna za spowodowanie kolizji oraz pozostałe wykroczenia. JN

![Co jeszcze znaleźli pod Dubienką? [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/b-itwa-pod-dubienka-5-1-218x150.jpg)



























![Jarmark Wielkanocny w Siedliszczu [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/03/dsc08395-324x400.jpg)