Lubelscy policjanci od dłuższego czasu rozpracowują międzynarodowy gang, który na wielką skalę trudni się okradaniem rachunków bankowych i oszustwami dokonywanymi w sieci. Przestępcy np. podszywają się pod kontrahentów firm, podmieniają numery kont, włamują się do komputerów. Udaje im się rabować setki tysięcy euro. Ukradzione pieniądze wędrują potem z rachunku na rachunek, a na koniec zostają wypłacone. Jeden z tropów wiedzie do Polski. Dwóch lublinian było końcowym ogniwem w przestępczym procederze. Według ustaleń śledczych zaledwie przez 4 miesiące przez ich konta założone w kraju przepłynęło aż 450 tys. euro. Na jednym z nich policjantom udało się zabezpieczyć 345 tys. euro. – ponad 1,48 miliona złotych! Już wiadomo, że to gotówka ukradziona firmom z PRA oraz Włoch. Obaj zatrzymani trafili do aresztu. LL



![Co jeszcze znaleźli pod Dubienką? [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/b-itwa-pod-dubienka-5-1-218x150.jpg)












![Chełmianka przegrywa mecz na szczycie. Avia umacnia się w fotelu lidera [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/chelmianka-chelm-218x150.jpeg)













