Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamień kolejny rok z rzędu szykuje dla potrzebujących mieszkańców gminy świąteczną niespodziankę. Ulepią dla nich setki pierogów z kapustą i grzybami i będą rozdawać od soboty, 17 grudnia. – Zapraszamy chętnych po pomoc i do pomocy – zachęcają.
Przy okazji pierwszej akcji paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień udało się ulepić 4 tysiące pierogów a rok temu aż 6 tysięcy. Przed świętami wyroby rozdano osobom starszym, niepełnosprawnym i schorowanym.
– W tym wyjątkowym, świątecznym czasie chcemy wspierać wszystkich potrzebujących – mówi Grażyna Szykuła, prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Kamień. – Zachęcamy wszystkich do pomocy przy lepieniu pierogów, a także do tego, by się po nie zgłaszać.
Akcja wydawania pierogów rozpocznie się w sobotę, 17 grudnia od godziny 9.00 w świetlicy wiejskiej w Strachosławiu. Zainteresowani pomocą mogą kontaktować się z G. Szykułą (tel. 690 026 571) albo z wiceprezes stowarzyszenia – Dorotą Kurek (tel. 518 456 287). (reb)






















![Śpiewali ku chwale Ojczyzny i Bogu – wyjątkowa impreza u „Dreszerczyków” [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/03/przeglad-piesni-ii-lo-9-80x60.jpg)




![Śpiewali ku chwale Ojczyzny i Bogu – wyjątkowa impreza u „Dreszerczyków” [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/03/przeglad-piesni-ii-lo-9-324x400.jpg)


