Chełmianka Chełmianka – Wisła II Kraków 2:1 (1:0)
Na inaugurację ligowej wiosny Chełmianka pokonała dziś na własnym boisku rezerwy Wisły Kraków, robiąc mały kroczek w kierunku upragnionego awansu do II ligi. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, a zwycięską bramkę „biało-zieloni” zdobyli w ostatniej minucie.
Chełmianie szybko objęli prowadzenie, ale goście cały czas stawili twardy opór, a w naszym zespole nie było jeszcze oczekiwanej płynności i skuteczności. W wyjściowym składzie trener Ireneusz Pietrzykowski wystawił trójką pozyskanych w zimowej przerwie zawodników: Pawła Koncewicza-Żyłkę, Damiana Wojdakowskiego i Szymona Maszkowskiego. Właśnie oni zapewnili „biało-zielonym” zwycięstwo – wynik już w 10 minucie otworzył Wojdakowski, a bramkę na wagę trzech punktów w 90 minucie zdobył Koncewicz-Żyłka.
Po dzisiejszej, 20 kolejce, na czele tabeli III ligi grupy IV zachowane został status quo, bo swoje mecze wygrały również KSZO (2:0 na wyjeździe z Wiślanami) i Avia (2:0 u siebie ze Stalą Kraśnik).
W następnej kolejce masz zespół zagra na wyjedzie z Czarnymi Połaniec.
Skład wyjściowy Chełmianki: Wilk, P. Cichocki, M. Cichocki, Koncewicz-Żyłka, Mydlarz, Maszkowski, Adamski, Krawczun, Korbecki, Wojdakowski, Tomczyk.
Więcej w poniedziałkowym wydaniu „Nowego Tygodnia”. Rd

































