Catering dietetyczny kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe

Od wielu już lat w mediach, rozmowach codziennych ze znajomymi, na ulicy, w rodzinie i z przyjaciółmi mówi się o rosnącej popularności diety pudełkowej. Na początku tym sposobem odżywiania zainteresowały się osoby powszechnie znane, jak dziennikarze, aktorzy, celebryci, piosenkarze, artyści, sportowcy i biznesmeni. Z biegiem lat chętnych do korzystania z diety pudełkowej z dostawą przybywało. Obecnie jedzenie pudełkowe stało się bardzo popularne w dużych i małych miastach, a nawet w miejscowościach małomiasteczkowych i wiejskich.

Decyzja o przejściu na jedzenie pudełkowe

Decyzja o rozpoczęciu korzystania z cateringu dietetycznego z dostawą powinna być przemyślana i poprzedzona wizytą u dietetyka lub lekarza. Każda osoba jest inna, wykonuje inny rodzaj pracy i prowadzi specyficzny styl życia. Dieta pudełkowa Lublin powinna być spersonalizowana, dostosowana do trybu życia człowieka, wykonywanego zawodu, jego wzrostu, wagi, wieku i płci. Z pomocą specjalisty od żywienia łatwiej ustalić, jaki powinien być skład spożywanych posiłków, ile kalorii, białka, cukrów, tłuszczu, witamin i mikroelementów powinno się spożyć w ciągu dnia. Tę wiedzę należy przekazać do firmy zajmującej się cateringiem dietetycznym z dostawą. Osoba korzystająca z diety pudełkowej będzie miała wówczas pewność, że przygotowane posiłki są optymalnie dostosowane do jej potrzeb.

Na czym polega specyfika cateringu pudełkowego?

Jak sama nazwa wskazuje, jedzenie pudełkowe to posiłki przygotowane w pudełkach, które są dostarczane do domu lub miejsca pracy klienta albo pod inny wskazany przez niego adres. Taka dostawa odbywa się codziennie, w każdy dzień tygodnia. Firma trudniąca się cateringiem dietetycznym z dostawą przywozi zestaw posiłków na cały dzień, np. na poniedziałek albo wtorek. Tych posiłków jest kilka, zazwyczaj 3 albo 5: śniadanie, obiad i kolacja, ewentualnie z dodatkiem drugiego śniadania i podwieczorku. Wszystkie produkty są świeże, pachnące, posiłki wyglądają apetycznie i są starannie zapakowane w pudełka firmowe. Stąd nazwa diety pudełkowej.

Dostarczone przez firmę pudełka z pożywieniem powinny być spożywana o tej samej porze każdego dnia. Dzięki temu utrwalają się dobre nawyki żywieniowe. Osoba spożywa np. obiad o tej samej godzinie. To o wiele łatwiejsze niż w domu, bo posiłek jest już gotowy i nie trzeba tracić czasu na jego przygotowanie. Taki obiad można sobie zjeść w biurze, podczas przerwy w pracy. To wielka zaleta diety pudełkowej – nie trzeba czekać, aż opuścimy miejsce pracy, przyjdziemy zmęczeni do domu i myślimy, co ugotować i zjeść. Wszystko jest gotowe, a nasza głowa wolna od myślenia nt. przygotowania obiadu czy kolacji.

Zalety jedzenia pudełkowego

Utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych, przede wszystkim jedzenia o stałych porach w ciągu dnia. Nigdy nie zapominamy o zjedzeniu posiłku, bo firma od cateringu dietetycznego z dostawą codziennie nam o tym przypomina. Pozbywamy się zbędnych kilogramów i utrzymujemy prawidłową masę ciała. Już po pierwszych tygodniach korzystania z diety pudełkowej widoczne są rezultaty – lepszy wygląd, zdrowsza cera, brak dolegliwości gastrycznych, żołądkowych i lepsze samopoczucie! Dieta pudełkowa zmienia nasze życie, a my czujemy się większą satysfakcję z jedzenia.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here