Czyż nie będzie pięknie?

Tak finalnie ma wyglądać Park Centralny na Felinie według wizji przygotowanej na zlecenie jego pomysłodawców

Miasto zdecydowało się dołożyć blisko 90 tys. zł i rozstrzygnąć przetarg na budowę tzw. Parku Centralnego w dzielnicy Felin. To projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego, który w ubiegłorocznym głosowaniu poparło aż 861 osób.

Park, który ma mieć powierzchnię ok. 2 ha powstanie na błoniach koło gmachu Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły. Jeszcze kilka dni temu nie było jednak pewne, czy prace uda się rozpocząć w tym roku. Oferty od zainteresowanych wykonawców okazały się bowiem znacznie wyższe niż 390 tys. zł wyliczone przez autorów projektu – najtańsza, którą złożyła firma Budownictwo Drogowe Zdzisław Kozieł opiewała na ponad 477 tys. zł. Miasto ostatecznie zdecydowało się dołożyć brakujące pieniądze i przyjąć najtańszą ofertę.

Wykonawca będzie miał na realizację projektu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zakłada on uzupełnienie brakujących odcinków ciągu pieszo-rowerowego powstałego przy szkole w 2020 roku ze środków rezerwy celowej Rady Dzielnicy Felin, które połączą istniejący fragment z ul. Jagiełły (od północny) i z ul. Zygmunta Augusta (od południa­). Część dla pieszych otrzyma nawierzchnię z betonowej kostki brukowej, natomiast trasa dla rowerzystów będzie wykonana z asfaltu.

Wykonawca ustawi także wzdłuż powstałego ciągu pieszo-rowerowego 16 latarni z energooszczędnymi oprawami parkowymi typu LED. Część z nich stanie przy odcinku zrealizowanym dwa lata temu, gdzie dotąd panowały „egipskie ciemności”. Ponadto wybudowane zostaną dwie główne alejki przyszłego parku, które otrzymają nawierzchnię z betonowych płyt chodnikowych o wymiarach 30×30 cm.

Ze względu na kolizję z planowaną infrastrukturą pod topór trafi tu, niestety, okazała lipa drobnolistna. W zamian w pobliżu ma zostać zasadzone młode drzewko tego samego gatunku. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here