DOTZ Mugello Dark – aluminiowa felga w kolorze czarnego matu

Sportowe felgi DOTZ Mugello zawdzięczają swoją nazwę jednemu z najbardziej wymagających torów wyścigowych zlokalizowanych we Włoszech. Obręcze wykonane z wysokiej jakości aluminum wyróżniają się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale również niską wagą. Felgi występują w szerokiej gamie rozmiarów, począwszy od 15 cali, a skończywszy na obręczach w rozmiarze 19 cali. Kolor czarny mat doskonale podkreśla sportowy charakter. Jego uniwersalność sprawia, że znakomicie pasuje do każdego koloru lakieru. Co warto wiedzieć o tych obręczach?

Całoroczne felgi aluminiowe DOTZ Mugello Dark

Obręcze z serii Mugello są produkowane przez koncern Alcar. Świetnie pasują do szerokiej gamy modeli samochodów marki Audi (pasują również do innych aut, np. wybranych modeli BMW, Mercedesa, Forda, Volkswagena i innych). Sportowy wygląd idealnie podkreśla drapieżny charakter pojazdu. Obręcze są przystosowane do opon typu Run On Flat. Można je bezpiecznie użytkować zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Obręcz jest pokryta lakierem zapewniającym podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, w tym odpryski. W praktyce oznacza to, że felga zachowuje pierwotny wygląd przez długi czas. W centralnym punkcie znajduje się minimalistyczne logo DOTZ. Obręcz jest wyposażona w pięć precyzyjnie rozmieszczonych otworów montażowych. Wysoka jakość wykonania i doskonałe wyważenie gwarantują perfekcyjne prowadzenie w trakcie dynamicznego pokonywania zakrętów.

Aluminiowe obręcze DOTZ Mugello – sportowy wzór

W trakcie produkcji felg zastosowano zaawansową metodę niskociśnieniową gwarantującą perfekcyjną jakość i zgodność wymiarową. Wzór felgi typu mesh podkreśla sportowy charakter obręczy. Nowoczesny wzór z rozdwajającymi się ramionami przypominającymi literę Y nadaje dynamiczny wygląd. Konstrukcja felgi DOTZ Mugello Dark składa się z 10 podwójnych ramion, które przyciągają uwagę już od pierwszego spojrzenia. Bez względu na rozmiar obręczy, opisywane felgi tworzą spójną całość z samochodem i podkreślają jego sportowy wygląd.

Najważniejsze zalety felg Mugello

W przypadku obręczy produkowanych przez koncern Alcar nie ma miejsca na półśrodki. Zastosowanie wysokogatunkowych materiałów, w połączeniu z nowoczesnymi technologiami i rygorystyczną kontrolą jakości sprawia, że felgi wyróżniają się długą żywotnością oraz wysoką wytrzymałością. Inwestycja w obręcze DOTZ Mugello Dark to nie tylko sprawdzony sposób na odmianę wyglądu samochodu, ale przede wszystkim na bezproblemowe użytkowanie przez cały rok.

Kolejną korzyścią wynikającą z posiadania felg aluminiowych DOTZ Mugello Dark jest zapewnienie optymalnych warunków do pracy układowi hamulcowemu. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja gwarantuje swobodny przepływ powietrza zarówno przy wysokich, jak i niskich prędkościach. Ponadto aluminium jest w pełni odporne na korozję. Obręcze wykonane ze stopów lekkich przyczyniają się do mniejszego obciążenia elementów zawieszenia, a co za tym idzie, wydłużają ich żywotność. Mając na uwadze szereg korzyści wynikających z posiadania tego modelu obręczy, warto zmienić stalowe wersje na felgi Mugello, które są wyjątkowo trwałe.

Materiał partnera