Po raz kolejny studenci Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, tym razem we współpracy z 24 Batalionem Lekkiej Piechoty w Chełmie, odpowiedzieli na apel dotyczący braku krwi i zorganizowali wspólną akcję pod nazwą „Oddając krew ratujesz życie”.
Wydarzenie miało na celu m.in. popularyzację honorowego krwiodawstwa, uświadomienie, że krew ratuje życie i w każdej chwili może być potrzebna każdemu z nas, a także prezentację pozytywnego wizerunku żołnierzy, jako tych, którzy zawsze są gotowi nieść pomoc.
W akcji krwiodawczej wzięło udział wielu honorowych dawców krwi, żołnierzy, studentów, pracowników Uczelni, którzy od lat uczestniczą w podobnych wydarzeniach. Wiele osób po raz pierwszy oddało krew. Pogoda sprzyjała akcji. Studenci w oczekiwaniu na swoją kolej zażywali kąpieli słonecznych. Nad całością wydarzenia czuwali studenci koła naukowego „INTERNAL SECURITY” dbając, aby każdy oddający krew mógł posilić się pyszną wojskową grochówką. (kj)





![Co jeszcze znaleźli pod Dubienką? [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/b-itwa-pod-dubienka-5-1-218x150.jpg)











![Chełmianka przegrywa mecz na szczycie. Avia umacnia się w fotelu lidera [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/chelmianka-chelm-218x150.jpeg)













