Gry rodzinne – 5 sposobów na zabicie nudy

Ubolewasz, że twoje dzieci spędzają większość wolnego czasu przed komputerem? A może ciągle słyszysz narzekania na nudę? Możesz to zmienić. Gry rodzinne sprawią, że wszyscy będziecie się świetnie bawić, a komputer i smartfon pójdą w odstawkę!

  1. Dlaczego warto grać w gry planszowe?
  2. Gry karciane – czy powinniśmy się ich obawiać?
  3. Gry edukacyjne jako wsparcie rozwoju dziecka
  4. Gry strategiczne i gry logiczne- zabawa w stratega
  5. Gry zręcznościowe – w sprawności siła

Wspólne granie w gry to nie tylko pomysł na spędzanie wolnego czasu. Zdziwisz się, ile gry rodzinne mają zalet!

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Scrabble, warcaby, chińczyk… Gry planszowe mają to do siebie, że łączą pokolenia. To wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu. Można je wykorzystać w jesienne wieczory i podczas przyjęć. Na pewno przyniosą więcej pożytku, niż oglądanie telewizji! Gry planszowe nie tylko zacieśniają więzi, ale też poprawiają naszą zdolność do pracy grupowej. Dzięki nim ćwiczymy pamięć oraz spostrzegawczość, które przydają się w każdym wieku. Gry planszowe bawią ucząc i uczą bawiąc.

Gry karciane – czy powinniśmy się ich obawiać?

Gry karciane niesłusznie wielu kojarzy się z hazardem, bo niosą z sobą wiele plusów. Dzięki nim trenujemy pamięć i rozwijamy zmysł obserwacji. Karty pomagają ćwiczyć koncentrację i skupienie. Okazuje się, że gry karciane to także gry dla dzieci.

Gry edukacyjne jako wsparcie rozwoju dziecka

 Niepozorne ”planszówki” czy karty, mają zaskakująco dużo walorów edukacyjnych. Poprzez przyjemną zabawę, możemy nauczyć dziecko poszczególnych słów, liczb, a nawet… doskonalić język obcy! Warto wybierać gry logiczne, które będą zmuszały dziecko do koncentracji, skupienia i rozwiną u niego zdolność kreatywnego myślenia.

Gry strategiczne i gry logiczne- zabawa w stratega

Gry strategiczne rozwijają w dzieciach bardzo cenne cechy. Uczą skrupulatnego planowania własnych ruchów, odpowiedniej reakcji na ruchy przeciwników i umiejętności przewidywania. Ta z kolei wymaga koncentracji na przebiegu gry.

5. Gry zręcznościowe – w sprawności siła

Gry towarzyskie i gry zręcznościowe, mogą okazać się świetną rozrywką na świeżym powietrzu, jak i w chłodne szare dni. Dzięki nim możesz ćwiczyć oko i zręczność całej rodziny. Okazuje się, że sprawiają wielką frajdę nie tylko najmłodszym.

Gry towarzyskie spotkamy w sklepach pod wieloma postaciami. Co ważne, możemy je znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zabawa dla wszystkich domowników gwarantowana!

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here