W ubiegły wtorek policjanci świdnickiej drogówki prowadzili działania kontrolne z wykorzystaniem drona. To pierwsza tego typu akcja na drogach naszego powiatu, ale jak zapowiadają policjanci, na pewno nie ostatnia.
Działania z wykorzystaniem drona były prowadzone przez świdnickich funkcjonariuszy oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na drodze krajowej nr 12, w Kolonii Siedliszczki oraz Biskupicach.
Podczas 1,5 godziny mundurowi ujawnili dwa wykroczenia polegające na wyprzedzaniu pojazdów w miejscu niedozwolonym. Kierowcy, którzy dopuścili się naruszeń przepisów ruchu drogowego zostali ukarani mandatami karnymi. (w)



![Co jeszcze znaleźli pod Dubienką? [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/04/b-itwa-pod-dubienka-5-1-218x150.jpg)


























