Uzbrojeni w broń palną sprawcy napadli na bank w sąsiednim powiecie, po czym wskoczyli do auta i ruszyli w kierunku Chełma. Po otrzymaniu informacji o zmierzającym w stronę miasta czarnym citroenie tutejsi policjanci zorganizowali blokadę drogową. Kolejne patrole ruszyły w pościg za zbirami. Było gorąco!
– Policjanci zgodnie z procedurami przeprowadzili działania pościgowo-blokadowe, których efektem było zatrzymanie napastników – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Sprawcy napadu zostali obezwładnieni i zakuci w kajdanki. Wtorkowa akcja pod kryptonimem „Blokada 22” zakończyła się sukcesem. Dla chełmskich policjantów oznacza to, że są przygotowani na prawdziwy pościg za uzbrojonymi rabusiami, bo działania z 11 października to były tylko ćwiczenia.
– Napad na bank z użyciem broni palnej, ucieczka uzbrojonych sprawców i policyjny pościg to scenariusz ćwiczenia, jakie policjanci przeprowadzili na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie. Tego typu ćwiczenia przeprowadzane są cyklicznie, a ich celem jest doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilność jednostek oraz współpraca pomiędzy funkcjonariuszami, a także praktyczne sprawdzane policyjnych procedur na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowych – tłumaczy komisarz Czyż. (pc)




![Jarmark Wielkanocny w Siedliszczu [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/03/dsc08395-218x150.jpg)
























![Dzień Języków Obcych i Stosunków Międzynarodowych PANS [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/03/pans-jezyki0-324x400.jpg)
