Patryk Kamiński mistrzem Polski!

Patryk Kamiński, wychowanek Cementu Gryf Chełm, zdobył złoty medal mistrzostw Polski seniorów w zapasach! Zawody odbyły się w Kartuzach. Kamiński to wielka nadzieja polskich zapasów.


Nowo kreowany mistrz Polski w drodze na najwyższy stopień podium zwyciężył z klubowym kolegą Piotrem Główką, Kamilem Zakrzewskim z Raciborza i reprezentantem Radomia Piotrem Chudzikiem. W walce o złoto Patryk pokonał starszego od siebie o 11 lat Marcina Olejniczka, zawodnika KS Sobieskiego Poznań, wielokrotnego reprezentanta Polski na mistrzostwa Europy i świata, brązowego medalistę mistrzostw Europy kadetów.

Pomimo dużego doświadczenia Olejniczak nie znalazł sposobu na świetną formę chełmianina i pokonany przez tzw. przewagę techniczną (0:9) zszedł z maty. Tym sam Kamiński wywalczył swój pierwszy tytuł najlepszego zapaśnika w kraju w najstarszej grupie wiekowej. Najważniejszym sukcesem Patryka w dotychczasowej karierze było zdobycie brązowego medalu mistrzostw świata kadetów i zajęcie piątego miejsca w mistrzostwach świata juniorów.

Chełmianin swoje pierwsze kroki na zapaśniczej macie stawiał pod kierunkiem byłego mistrza świata Piotra Jabłońskiego. Aktualnie jest studentem AWF w Warszawie i na okres studiów uzyskał z chełmskiego klubu czasową zgodę na reprezentowanie AZS AWF Warszawa. Ósme miejsce w krajowym czempionacie zajął Piotr Główka, dziewiąte Michał Łysomirski, a dziesiąte Piotr Biela. (kg)