PiS odkrył karty

Lider się nie zmienił. Jacek Sasin pozostał lokomotywą wyborczą Prawa i Sprawiedliwości w okręgu chełmskim. Z naszego regionu kandydują jeszcze: członek zarządu województwa lubelskiego Zdzisław Szwed – dziewiąty na liście, posłanka Teresa Hałas – czwarta, poseł Lucjan Cichosz – ósmy, Mariusz Zańko z Włodawy – dwudziesty i chełmska lekarka Anna Dąbrowska-Banaszek, matka prezydenta Chełma – ostatnia na liście. Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło nazwiska wszystkich kandydatów do sejmu.

Znamy całą listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 7 (Chełm – Biała Podlaska – Zamość) do sejmu. Liderem, co postanowiły jeszcze w lipcu władze PiS, został wicepremier Jacek Sasin, mimo że z regionem do tej pory nie miał nic wspólnego. Drugi na liście jest Sławomir Zawiślak z Zamościa, poseł tej partii od 2005 roku. Na trzecim miejscu ulokowano innego posła Marcina Duszka z Międzyrzeca Podlaskiego.

Czwarta jest krasnostawska posłanka Teresa Hałas. Kolejne miejsce zajmuje poseł z powiatu tomaszowskiego, Tomasz Zieliński. Szóstą pozycję dostał wicemarszałek województwa lubelskiego i były prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk. Z siódmego miejsca Marcin Romanowski, od czerwca br., wiceminister sprawiedliwości, współpracownik ministra Zbigniewa Ziobro z Solidarnej Polski.

Ósme miejsce dostał Lucjan Cichosz, który w czerwcu br. zasiadł w sejmowych ławach, zastępując w nich Beatę Mazurek. Wieloletnia chełmska posłanka dostała się do Parlamentu Europejskiego. Dziewiąty na liście jest chełmianin, Zdzisław Szwed, obecny szef struktur PiS w okręgu chełmskim i członek zarządu województwa lubelskiego. Z dziesiątej pozycji startuje Leszek Skiba z Zamościa, podsekretarz stanu w ministerstwie finansów. Na jedenastym miejscu znalazła się architekt Maria Gmyz z Zamościa, radna sejmiku wojewódzkiego i zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Dwunasty jest wicewojewoda lubelski, Robert Gmitruczuk, związany wcześniej głównie z powiatami parczewskim, radzyńskim i Białą Podlaską. Na trzynastej pozycji znalazła się Beata Strzałka, radna powiatu biłgorajskiego. Z czternastego miejsca kandyduje Krzysztof Gałaszkiewicz z Zamościa, dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Piętnasty na liście jest Konrad Sawicki ze Świdnika, radny sejmiku. Szesnaste miejsce dostała Anna Kusiak-Janiec z Hrubieszowa, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR.

Z siedemnastej pozycji startuje Jerzy Szwaj z powiatu parczewskiego, radny sejmiku. Na osiemnastym miejscu umieszczono Barbarę Barszczewską, lekarza z Międzyrzeca Podlaskiego, radną sejmiku. Dziewiętnasta na liście jest Iwona Chmielewska z Radzynia Podlaskiego. Dwudziesty jest Mariusz Zańko, działacz PiS z Włodawy, sekretarz gminy Kodeń.

Dwudzieste pierwsze miejsce dostała Halina Czarnecka, radna powiatu tomaszowskiego. Kolejną pozycję zajmuje Stanisław Misztal, lekarz okulista z Zamościa. Dwudziesta trzecia na liście jest Agnieszka Piekarska, radna miasta Parczew, a ostatnią lokatę zajmuje Anna Dąbrowska-Banaszek, chełmianka, z zawodu lekarz, a prywatnie mama prezydenta miasta, Jakuba Banaszka.

Prawo i Sprawiedliwość w dobiegającej końca kadencji w okręgu nr 7 ma w sejmie aż ośmiu swoich przedstawicieli. Opozycja zaledwie czterech. Działacze PiS, patrząc na wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz na sondaże, liczą, że w październikowych wyborach ugrają jeden, a może dwa mandaty więcej. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here