Pożyczka online – wady i zalety

Od kilku lat osoby potrzebujące pieniędzy nie muszą nawet wychodzić z domu, aby zaciągnąć pożyczkę. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się przede wszystkim szybkie pożyczki online, w których formalności są bardzo uproszczone, a pieniądze trafiają na konto klienta już po kilkunastu minutach od wypełnienia wniosku.

  1. Największe zalety pożyczek internetowych
  2. Jakie są wady szybkich pożyczek?
  3. Porównanie wszystkich pożyczek dostępnych online

Skorzystanie z takich ofert może być bardzo kuszące, ale zanim zaciągniesz pożyczkę, powinieneś poznać wady i zalety takich ofert. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrana przez ciebie pożyczka przez Internet ma atrakcyjne oprocentowanie i nie narazi cię na konieczność poniesienia ukrytych opłat.

Największe zalety pożyczek internetowych

Po co tracić czas w kolejce do banku, a następnie przygotowywać niezliczoną ilość dokumentów, skoro pożyczki online zapewniają błyskawiczny dostęp do pieniędzy? Klienci, którzy regularnie wybierają najtańsze chwilówki na rynku, często przyznają, że mogą wówczas otrzymać większe kwoty niż w przypadku ofert bankowych. Przeciwnicy takich pożyczek wychodzą z błędnego założenia, że łatwiejszy dostęp do pieniędzy wiąże się z koniecznością zaakceptowania niekorzystnych warunków. W praktyce jednak wszystko zależy od tego, którą ofertę wybierze klient. Można znaleźć zarówno takie, których oprocentowanie porównywalne jest z ofertami banków, jak i dużo droższe oferty, z których powinno się korzystać tylko w ostateczności.

Czasami firmy z branży pożyczek internetowych umożliwiają pożyczenie niewielkich kwot (najczęściej w przedziale od kilkuset do tysiąca złotych) z RRSO wynoszącym zero procent. Jeżeli uda ci się znaleźć taką ofertę, możesz z niej bezpiecznie skorzystać, ponieważ na koniec będziesz musiał oddać tylko tyle, ile pożyczysz. Uproszczone formalności, szybka decyzja i krótki czas wypłaty pożyczki to zdecydowanie największe zalety ofert dostępnych przez internet.

Jakie są wady szybkich pożyczek?

Pożyczki online cieszą się dużą popularnością, ale przed podpisaniem umowy warto przemyśleć ewentualne wady takich ofert. Dla zapewnienia sobie komfortu i uniknięcia problemów z późniejszą spłatą należy pożyczać tylko tyle, ile się potrzebuje. Kwota pożyczki nie może być większa niż suma pieniędzy, które będzie można później przeznaczyć na jej spłatę. Jeżeli ktoś o tym zapomni, to firma udzielająca pożyczki szybko zacznie doliczać dodatkowe opłaty, a wówczas znacznie wzrośnie wysokość zadłużenia. Nie jest to jednak wada wyłącznie pożyczek online, ponieważ nieterminowa spłata powoduje problemy również w przypadku pożyczek udzielanych przez banki.

Zdaniem niektórych specjalistów od finansów łatwy dostęp do pieniędzy (pożyczki online można zaciągnąć w kilka minut i wystarczy do tego tablet lub telefon z internetem) sprawia, że część osób korzysta z tych dodatkowych pieniędzy pomimo tego, że w praktyce wcale ich nie potrzebuje. Z drugiej strony, jeżeli ktoś chce zaciągnąć pożyczkę online i wie, że spłaci ją w terminie, to takie rozwiązanie rzeczywiście ma sens.

Porównanie wszystkich pożyczek dostępnych online

Bez względu na wysokość pożyczki oraz termin spłaty, przed zaakceptowaniem warunków umowy najlepiej porównać wszystkie oferty, które są aktualnie dostępne. Wspomniana strona publikująca zestawienie najlepszych pożyczek internetowych jest ciągle aktualizowana. Warto więc ją odwiedzać za każdym razem, gdy potrzebne są dodatkowe pieniądze. Dzięki temu można uniknąć nieatrakcyjnych ofert i wybrać tanie pożyczki.

Materiał sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here