Radny prezesem, senator wiceprezesem

Chełmski radny Piotr Krawczuk vel Walczuk stanął na czele partii Porozumienie Jarosława Gowina w okręgu chełmskim. Jednym z wiceprezesów został senator Józef Zając.

Chełm był gospodarzem zjazdu struktur partii Porozumienie Jarosława Gowina z okręgu nr 7 (Biała Podlaska, Chełm, Zamość). Organizacja liczy 108 członków. Z miasta Chełm należy do niej ponad 30 osób.

O reelekcję nie ubiegał się dotychczasowy prezes okręgu Jakub Banaszek, prezydent Chełma. Postanowił również nie zasiadać w nowym zarządzie. Członkowie na nowego prezesa okręgu wybrali miejskiego radnego Piotra Krawczuka vel Walczuka.

Wiceprezesem został senator Józef Zając, który przez kilka lat był kojarzony z Polskim Stronnictwem Ludowym. Od blisko czterech lat jest związany ze Zjednoczoną Prawicą, należy do partii Porozumienie Jarosława Gowina. Stanowiska wiceprezesów objęli również: Rafał Bukowski – były chełmski radny, a w ubiegłym roku prezes miejskiej spółki Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych, oraz Adam Chodziński – radny miasta Biała Podlaska.

Sekretarzem okręgu został Sławomir Zawiślak, świeżo upieczony wicedyrektor z Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, przez lata związany z PSL. Na skarbnika wybrano radną powiatu chełmskiego Paulinę Suchań. Członkowie Porozumienia wybrali także 37 delegatów na zjazd krajowy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here