Tak jak przypuszczaliśmy, Janusz Rzepka został nowym przewodniczącym Rady Miasta Krasnystaw. Zastąpił odwołanego tydzień temu Edwarda Kawęckiego.
Po tym, jak dość niespodziewanie Rada Miasta Krasnystaw odwołała z funkcji przewodniczącego rady Edwarda Kawęckiego, w środę odbyło się nadzwyczajne jej posiedzenie. W tajnym głosowaniu, tak jak przypuszczaliśmy, nowym przewodniczącym został dotychczasowy wiceprzewodniczący Janusz Rzepka (PZK), na co dzień dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krasnymstawie. Rzepkę w funkcji wiceprzewodniczącego zastąpiła z kolei radna Krystyna Oleśniewicz (SLD). Drugim wiceprzewodniczącym wciąż jest Marcin Wilkołazki (Krasnostawianie).
W punkcie „wolne wnioski” radny Stanisław Dębski pytał o szczegóły związane z planem utworzenia suchego polderu nad rzeką Wieprz, a Andrzej Dulniak zgłosił problem niewystarczającego oznakowania toalet miejskich. (kg)


![Jarmark Wielkanocny w Siedliszczu [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/03/dsc08395-218x150.jpg)



























