(8 lutego) Funkcjonariusze z grupy „Speed” wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie prowadzili pomiar prędkości w Sawinie. Efektem wtorkowej akcji było wyeliminowanie z ruchu dwóch nieodpowiedzialnych, młodych kierowców.
– Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka kierującego samochodem marki Audi. Powodem kontroli była jazda z prędkością 142 kilometry na godzinę w terenie zabudowanym. Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 92 kilometry na godzinę. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i zgodnie z nowym taryfikatorem nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP Chełm.
Zaledwie parę kilometrów dalej zatrzymali kolejnego 21-latka za kierownicą audi, który jechał z prędkością 105 km/h. Jemu również zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące, a także wypisali mandat w wysokości 1500 zł. Konta obu kierowców zasiliło też 10 punktów karnych. – Apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że to również od nas samych zależy, czy bezpiecznie dotrzemy do celu – podkreśla komisarz Czyż.
2021 oczami „Speed”
Prędkość niezmiennie jest główną przyczyną wypadków drogowych. Mimo to wciąż jesteśmy świadkami agresywnych i niebezpiecznych zachowań. To właśnie do walki z takimi piratami drogowymi została utworzona grupa „Speed”. W jej skład wchodzą doświadczeni policjanci ruchu drogowego, których zadaniem jest przede wszystkim zatrzymywanie kierowców dopuszczających się agresywnych zachowań na drodze oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń (prędkość, niewłaściwe wyprzedzanie i zachowanie w stosunku do pieszych czy rowerzystów w obrębie przejść, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu).
W 2021 roku funkcjonariusze grupy chełmskiej grupy „Speed” skontrolowali 9857 pojazdów i ujawnili 9848 wykroczeń, w tym 156 przekroczeń dopuszczalnej prędkości o 50 km/h. Zatrzymali 147 praw jazdy, a także 13 sprawców przestępstw. Głównie byli to pijani kierowcy (7) lub ci, którzy zdecydowali się prowadzić pomimo cofniętych przez sąd uprawnień lub wbrew wydanemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi (4). (pc)






























![Jarmark Wielkanocny w Siedliszczu [GALERIA]](https://www.nowytydzien.pl/wp-content/uploads/2026/03/dsc08395-324x400.jpg)