Srebro dla Kacpra Zgrajki

Kacper Zgrajka z UKS Spartakus Lublin stanął w Judo Grand Prix Ostrava 2017 na drugim stopniu podium

Udanie w zawodach Judo Grand Prix w czeskiej Ostravie startował Kacper Zgrajka, junior młodszy lubelskiego Spartakusa. Podopieczny trenera Józefa Tkaczyka w kategorii do 55 kg zajął drugie miejsce.

Tuż za podium, na czwartej pozycji, uplasował się w kategorii juniorów Konrad Wójcik (60 kg), kolejny z reprezentantów lubelskiego klubu. Dobre wrażenie zrobił również trzeci z walczących w imprezie judoków Spartakusa, występujący w młodzikach (60 kg), Jakub Jabłonka.
Dla województwa lubelskiego jeszcze dwa medale w zawodach w kat. juniorów wywalczyli reprezentanci Legionu Zamość – srebro Sebastian Włodarczyk (90 kg), a brąz Agata Zygmunt (70 kg).
Na 8 matach przez dwa dni rywalizowało ponad 1500 zawodników z ośmiu krajów: Polski, Austrii, Rosji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Słowacji i Czech.