Sukces chełmskiej siatkówki

Duet Mikołaj Miszczuk i Mateusz Rzeźnik z Tempa Chełm zajął piąte miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej. – To największy sukces siatkówki plażowej w województwie lubelskim od lat – cieszy się Wojciech Miszczuk, trener kadetów Tempa.
Mikołaj Miszczuk i Mateusz Rzeźnik najpierw zwyciężyli w półfinale mistrzostw Polski kadetów w siatkówce plażowej, jakie odbyły się w Międzyrzeczu Podlaskim. Zawodnicy Tempa Chełm wygrali tam wszystkie swoje mecze, a w finale pokonali 2:0 parę z Łodzi. Dzięki temu zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej, która w dniach 19-21 lipca odbyła się w Miliczu.

– W zawodach rywalizowało 16 par w tzw. systemie brazylijskim – mówi Wojciech Miszczuk, trener kadetów Tempa. Duet Miszczuk/Rzeźnik wygrał dwa swoje pierwsze mecze, dzięki czemu awansował do najlepszej szóstki OOM. Tam uległ jednak parze z województwa małopolskiego i parze z Libiąża, która ostatecznie zawody wygrała. – Ostatecznie dało to nam piąte miejsce, co jest największym sukcesem siatkówki plażowej z województwa lubelskiego od lat. A medal naprawdę był blisko bo rywalizacja w finałowej szóstce była bardzo wyrównana – podkreśla W. Miszczuk. (kg)