Zbierali pieniądze dla małego sportowca

Kalendarz z autografami szczypiornistek MKS Perła Lublin, przekazany na licytację przez Julię Basińską, córeczkę naszego „redakcyjnego sportowca”, za 250 złotych wylicytowała Marysia Jasina. Licytację niezwykle sprawnie prowadzili Witold Miszczak i Tomasz Jasina, tuzy lubelskiego dziennikarstwa sportowego

Sportowe środowisko Lublina już po raz trzynasty bawiło się na Balu Charytatywnym „Sportowa Gwiazdka”. Tradycyjnie podczas imprezy, organizowanej przez Lubelski Klub Karate Tradycyjnego i Lubelską Unię Sportu w gościnnych murach hotelu Victoria, zbierano środki na szczytny cel. Tym razem dochód z balu oraz pieniądze uzyskane z licytacji zostały przeznaczone na wsparcie młodego karateki Dawida Wiśniewskiego, zmagającego się z nowotworem złośliwym mózgu.

Balowicze nie szczędzili grosza. Najcenniejszym fantem na licytacji sportowych pamiątek okazała się piłka z autografem kapitana polskiej reprezentacji Roberta Lewandowskiego. Paweł Korociński zapłacił za nią aż 2500 złotych.
Barbara Marciniak-Maciejewska, żona Andrzeja Maciejewskiego, pomysłodawcy i organizatora „Sportowej gwiazdki”, na co dzień prezesa Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, wylicytowała obraz Romy Przyłuskiej za 1200 złotych. Z kolei Paweł Jarmuł za album o igrzyskach olimpijskich wyłożył 750 zł.
Licytowane były także koszulki z podpisami Tomasza Majewskiego i Andrzej Suprona, kalendarz z autografami szczypiornistek MKS Perła Lublin, specjalnie przygotowane zestawy od Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, a także srebrny kunsztowny wisior.
W sumie z licytacji udało się uzbierać aż ponad 12 tysięcy złotych, które zasilą konto młodego karateki Dawida Wiśniewskiego, pacjenta Kliniki Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka.
– Chciałem wszystkim, którzy przekazali sportowe pamiątki na licytację, a także uczestnikom balu bardzo gorąco podziękować za okazane serce – mówi Andrzej Maciejewski.
W „Sportowej Gwiazdce” udział wzięło ponad 100 osób. Organizatorzy zadbali nie tylko o ucztę dla podniebienia. Można było zobaczyć pokaz grupy akrobacyjnej Strefy Wysokich Lotów oraz występ pary ze szkoły tańca ,,Sukces’’.
Wielka furorę wywołał pokaz pole dance (taniec na rurze). Podczas balu swoje nietuzinkowe umiejętności za prezentowała także Katrin Kargbo, karateczka i tancerka. MAG

Andrzej Maciejewski, pomysłodawca i organizator Sportowej Gwiazdki z żoną Barbarą, która podczas imprezy wylicytowała za 1200 zł obraz Romy Przyłuskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here