Zbigniew Bartnik ponownie w Zarządzie PZPN

Zbigniew Bartnik prezesem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej jest od sierpnia 2012 roku, gdy na stanowisku sternika LZPN zastąpił Mariana Rapę. Wcześniej był piłkarzem oraz trenerem

Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej po 10-miesięcznej przerwie wraca do Zarządu PZPN!


Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej, które 30 października odbyło się w Warszawie, Komisja Wyborcza niemal do ostatniej chwili gotowa była do przedstawienia delegatom dwóch kandydatów do Zarządu. O posadę mieli ubiegać się Zbigniew Bartnik oraz Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN, który w styczniu zastąpił w Zarządzie sternika LZPN, po tym jak ten złożył rezygnację w związku ze złożeniem oświadczenia lustracyjnego po terminie.

W dość krótkim czasie Bartnik został oczyszczony z jakichkolwiek zarzutów. Niezbędne dokumenty z Instytutu Pamięci Narodowej, o które wystąpił sam zainteresowany, sprawiły, że wszelkie podejrzenia co do jego osoby okazały się bezzasadne, jednak na ponowne kandydowanie musiał czekać do terminu Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów PZPN, do minionego wtorku.

W głosowaniu należało wybrać jedną osobę. Tuż przed wyborami Golba rezygnował jednak z ubiegania się zasiadanie w Zarządzie PZPN.–

Za mojej prezesury Podkarpacki ZPN i Lubelski ZPN bardzo dobrze ze sobą współpracują. Prezes Zbyszek jest moim kolegą i przyjacielem. Wyprostował wszystkie swoje sprawy, znowu może być w Zarządzie, dlatego nie zamierzam z nim rywalizować – tłumaczył Golba.

Bartnika w głosowaniu poparło aż 98 z 109 delegatów!

– Cieszę się z powrotu do grona członków Zarządu PZPN. Dobrze mieć tak wysokie poparcie. To zobowiązuje do dodatkowej aktywności w PZPN, a także daje duży impuls do jeszcze obszerniejszych działań w LZPN na rzecz klubów. Co do przeszłości: dziękuję tym, którzy wierzyli w czystość moich działań i postawy w życiu od początku zaistniałej sytuacji, wynikającej z ustawy lustracyjnej.

Mam wielu przyjaciół, ale przy okazji poznałem nowych. Poznałem oczywiście i innych – niedowiarków i podejrzliwych. Odczułem falę hejtu, ze zdziwieniem czytałem wymyślone opisy. Odpowiedź z mojej strony była i jest następująca. Tym bardziej zażarcie walczyłem o swoją godność – rozsądnie i bez rozgłosu. Nie zwolniłem tempa pracy zawodowej i społecznej – komentuje Zbigniew Bartnik.

Podczas wtorkowego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów PZPN zatwierdzono sprawozdanie finansowe związku za rok 2017 i uchwalono preliminarz budżetowy federacji na rok 2019. Przegłosowano zmiany do Statutu PZPN. Diamentową Odznaką Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowany został były selekcjoner reprezentacji Polski, Andrzej Strejlau.