100 lat pana Tadeusza

18 stycznia setną rocznicę urodzin obchodził mieszkaniec gminy Gorzków Tadeusz Łuszczak. Życzenia złożyli mu m.in. starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk i wójt Gorzkowa Marek Kasprzak.

Pan Tadeusz urodził się 18 stycznia 1921 roku w Pilaszkowicach. Dzieciństwo oraz wczesne lata młodości spędził w tejże miejscowości. Po wybuchu II wojny światowej został wywieziony do Niemiec na prace przymusowe, jednak dzięki staraniom rodziny udało się wrócić w rodzinne strony. Następnie, już jako żołnierz Wojska Polskiego, brał udział w działaniach wojennych. Został odznaczony wieloma odznakami i orderami za zasługi w walkach z nieprzyjacielem.

Po zakończeniu wojny (w 1947 r.) ożenił się i zamieszkał w Orchowcu (gmina Gorzków). Tam przez lata wspólnie z żoną prowadził gospodarstwo rolne.

W dniu swoich setnych urodzin Tadeusz Łuszczak otrzymał list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego, który wręczył mu wójt gminy Gorzków Marek Kasprzak. O jubilacie nie zapomniało również kierownictwo starostwa powiatowego. W imieniu starostwa życzenia panu Tadeuszowi złożył starosta Andrzej Leńczuk, a także Ewa Nieścior i Justyna Przysiężniak – radne powiatu krasnostawskiego. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here