100 lat pani Apolonii

Liczne grono najbliższych, rodziny i przyjaciół zgromadziło się na setnej rocznicy urodzin Apolonii Wolskiej, mieszkanki gminy Siennica Różana.

Impreza odbyła się 7 czerwca w Kozieńcu w gminie Siennica Różana. Po mszy świętej w intencji jubilatki wójt gminy Siennica Różana odczytał list z od premiera Mateusza Morawieckiego. Były też gratulacje od przedstawicieli samorządu gminnego i powiatowego. Starosta Andrzej Leńczuk w słowach skierowanych do pani Apolonii Wolskiej zwrócił uwagę na wartość, jaką niesie ze sobą tak zacny jubileusz.

– 100 lat dostojnego życia pani Apolonii to pokłosie dobra, miłości i piękna, które wokół siebie roztaczała jubilatka, dzieląc się tymi wartościami z innymi – mówił Leńczuk.

– O działalności seniorki w polskim ruchu oporu w czasie II wojny światowej, roli sanitariuszki, troskliwej matki, aktywnej postawie społecznej można napisać i powiedzieć wiele, ale najważniejszy jest dar serca, jakim pani Apolonia obdzieliła wielu z nas, mieszkańców Krasnostawskiej Ziemi – dodał starosta. (k)