100 lat pani Władysławy

27 stycznia Władysława Pomian z Surhowa ukończyła 100 lat. Mieszkankę gminy Kraśniczyn w dniu urodzin odwiedzili m.in. wicestarosta krasnostawski i wójt gminy Kraśniczyn.

Pani Władysława tę szczególną rocznicę świętowała w gronie rodziny, która przygotowała dla niej dzień pełen wrażeń. Dostojną Jubilatkę swoją obecnością zaszczycili także: wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki, wójt gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk, proboszcz parafii w Surhowie ks. Tomasz Dumański, kierownik KRUS w Krasnymstawie Justyna Przysiężniak, zastępca kierownika USC Antoni Tokarczyk oraz kierownik GOPS w Kraśniczynie Beata Cichosz.

Władysława Pomian urodziła się 26 stycznia 1921 r. w Surhowie, za mąż wyszła w 1942 r. za Stanisława Pomiana. Rodzina zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Mąż jubilatki zmarł w 2003 r. Pani Władysława może się pochwalić wychowaniem dwóch córek, z których niestety jedna już nie żyje. Jubilatka może być dumna z 7 wnuków, 14 prawnuków oraz 1 praprawnuka. – To właśnie członkowie rodziny sprawiają Jej najwięcej radości. Pani Władysława to wspaniała osoba, która tryska radością, zawsze widać uśmiech na jej twarzy. Jest bardzo przywiązana do ziemi i bardzo kocha miejsce, w którym mieszka – czytamy na stronie gminy Kraśniczyn.

– Dla władz gminy Kraśniczyn to okazja niecodzienna i doniosła. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości – mówi wójt Monika Grzesiuk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here