100 lat szkoły w Fajsławicach

W czwartek, 17 października, Szkoła Podstawowa w Fajsławicach świętowała setne urodziny. Świętowanie rozpoczęto od mszy świętej odprawionej w kościele pw. Św. Jana Nepomucena w Fajsławicach przez ks. proboszcza Andrzeja Domańskiego i ks. Tomasza Ślusarczyka.

Po mszy zebrani przeszli w uroczystym pochodzie, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Mełgwi, do budynku szkoły, gdzie kontynuowano imprezę. Wzięli w niej udział m.in.: reprezentujący wojewodę lubelskiego Grzegorz Lipa, reprezentujący marszałka województwa lubelskiego Mirosław Tarkowski, a także starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, wicestarosta Marek Nowosadzki, wiceprzewodnicząca rady powiatu krasnostawskiego Justyna Przysiężniak oraz władze gminy Fajsławice na czele z wójtem Januszem Pędziszem.

– Swoją obecnością uroczystość ubogacili byli dyrektorzy: Stanisław Rogowski, dyrektor szkoły podstawowej w latach 1966-1967 oraz Jadwiga Szymańska, dyrektor szkoły w latach 1980-1984, a także emerytowani nauczycieli, pracownicy administracji i obsługi, którzy pracowali w placówce – informuje Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice.

Na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć wystawę przedstawiającą najważniejsze wydarzenia ze 100-letniej historii szkoły, a także wpisać się do księgi pamiątkowej. Dla uczestników imprezy przygotowany został poczęstunek, o który zadbało Gminne Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Fajsławicach, Dariusz Janiszek oraz rodzice uczniów. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here