123 medale danowców!

Aż 123 medale, w tym 45 złotych, 38 srebrnych i 40 brązowych zdobyli reprezentanci świdnickiego Dana w piątej edycji Pucharu Pabianic w taekwondo!
– Ten towarzyski turniej od lat stanowi już stały punkt kalendarza naszych startów LKSW. W tym roku do Pabianic udała się silna grupa najmłodszych danowców – nasi reprezentanci stanowili niemal 40% ogólnej liczby uczestników. Duża liczba konkurencji dawała każdemu kilka szans na zdobycie wymarzonego medalu, zaś dodatkową atrakcją były efektowne upominki, m.in. pamiątkowe koszulki wliczone w niewielką opłatę startową – relacjonuje Piotr Bernat, trener Dana.
Nasi zawodnicy okazali się najlepszą drużyną imprezy, zdobywając ogółem 45 złotych, 38 srebrnych i 40 brązowych medali, zaś prawdziwym dominatorem okazał się startujący w kategorii dzieci Jaś Jaworski, który w sześciu startach zapisał na koncie sześć „złotek”.
Wyjazd do Pabianic zorganizowano przy wsparciu Powiatu Świdnickiego w Świdniku, zaś działalność klubu jak co roku wspomaga także Gmina Miejska Świdnik.
Tradycyjnie już główny trener LKSW Dan Piotr Bernat pozostał w Pabianicach na następny dzień, aby przeprowadzić w klubie Azja seminarium szkoleniowe i egzamin na stopnie. Podopieczni trenera Grzegorza Sokołowskiego w wakacje ponownie spędzą czas na obozie letnim wspólnie z danowcami – tym razem w miejscowości Zlate Hory w Czechach.