15-latek wpadł do rzeki i uszkodził kręgosłup

Tragedia przy Zaułku Nadrzecznym w Krasnymstawie. Młodzi ludzie, jadący motocyklem, wpadli do rzeki Wieprz. 15-latek uszkodził kręgosłup.

W czwartek po godz. 22.00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocykla. Do nieszczęścia doszło przy ul. Zaułek Nadrzeczny w Krasnymstawie.

– Jak ustalili na miejscu policjanci, kierujący jednośladem 15-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi – informuje Piotr Wasilewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Motocykl został wybity w górę i około siedmiu metrów dalej wpadł do wody przy brzegu rzeki. Na szczęście poziom wody tego dnia był około dwóch metrów niższy niż zazwyczaj – dodaje. 15-latek i towarzysząca mu 17-letnia dziewczyna wyczołgali się jakoś na brzeg. Nastolatce nic poważnego się nie stało. Chłopak w ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie okazało się, że ma uszkodzony kręgosłup.

– Po raz kolejny apelujemy o rozwagę podczas jazdy jednośladami. Przypominamy, iż motocyklistów nie chroni karoseria, a jedynie kask. Dlatego wypadki z ich udziałem często są tragiczne w skutkach. Dodatkowo kierowca odpowiedzialny jest za przewożonego pasażera – zauważa Wasilewski. (kg)