189 ofiar oszustów z Krasnegostawu

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła śledztwo przeciwko Kamilowi T. i Agnieszce S., którzy oszukali aż 189 osób i wyłudzili ok. 640 tys. zł. Większość przestępstw dokonali na terenie Krasnegostawu.

30 czerwca 2021 roku przeciwko wymienionym podejrzanym skierowano akt oskarżenia do Sądu Rejonowego II Wydział Karny w Krasnymstawie.

– Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani, działając w okresie od marca 2018 roku do sierpnia 2018 roku, na terenie Krasnegostawu i innych nieustalonych miejsc, dopuścili się szeregu oszustw, polegających na dokonywaniu zakupu sprzętu elektronicznego, artykułów biurowych i chemicznych i nieregulowaniu za nie płatności, oferowaniu do sprzedaży za pośrednictwem portali aukcyjnych różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, w tym kart graficznych, telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów, wielofunkcyjnych urządzeń biurowych, kamer, tonerów, gier, niszczarek do dokumentów i nieprzesyłaniu ich do kupujących po uiszczeniu przez nich zapłaty za zakupiony towar – czytamy w komunikacie wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu.

Ponadto podejrzani, za pośrednictwem internetu i wykorzystując dane osobowe innej osoby, zawierali umowy pożyczek z różnymi podmiotami, a zaciągniętych zobowiązań nie spłacali.

Kamilowi T. i Agnieszce S. zarzucono popełnienie łącznie 188 przestępstw, na szkodę 189 pokrzywdzonych. Swoim zachowaniem podejrzani spowodowali straty w łącznej wysokości ponad 640 tys. zł.

Oszuści przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, co do zasady zgodne z poczynionymi ustaleniami. Grozi im nawet 8 lat więzienia. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here