Rok 2016 dla Cementu Gryf i Suplesu

Polski Związek Zapaśniczy ogłosił ranking na najlepszy klub, zawodnika i zawodniczkę 2016 r. O wyborze najlepszych decydował ich całoroczny dorobek punktowy ze wszystkich najważniejszych ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów w tym Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.
W kategorii „Klubowy Mistrz Polski” w zapasach kobiet niezwyciężony od kilkunastu lat Cement Gryf Chełm i tym razem również odniósł zwycięstwo, zdobywając 1 283 pkt. Drugi klub w tym rankingu WKS Grunwald uzyskał 1 097 pkt., a trzecia drużyna w kraju ZKS Slavia Ruda Śląsk 806.
Drugie miejsce w kategorii „najlepsza zawodniczka” 2016 roku zajęła chełmska olimpijka z Rio de Janeiro Katarzyna Krawczyk, która na swoim startowym koncie zgromadziła 291 pkt. Tytułem najlepszej zapaśniczki ubiegłorocznego sezonu może poszczycić się brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, Monika Michalik. Na trzecim miejscu uplasowała się brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie reprezentantka Poznania Agnieszka Wieszczek-Kordus. Klubowym mistrzem Polski 2016 w grupie młodziczek został ULKS Suples przy Zespole Szkół w Wierzbicy, uzyskując 291 pkt. Druga drużyna w kraju Gwiazda Szczuczyn zdobyła 185 pkt., a na trzecim stopniu podium stanęła ZKS Slavia Ruda Śląsk z 168 pkt. Z kolei w grupie najlepszych drużyn w najmłodszej kategorii wiekowej Cement Gryf Chełm zajął trzecie miejsce (169 pkt.), ulegając jednym punktem drużynie MOSiR Grajewo. W tej kategorii najlepszym klubem okazał się Olimpijczyk Radom (185 pkt.).(s)