2017 kulturą stoi!

Noc Muzeów, Noc Kultury, Festiwal Kolory Muzyki, Lato Teatralne, koncert DeMono, Andrzeja Piasecznego, Edyty Bartosiewicz – to tylko kilka z wydarzeń jakie odbędą się w Chełmie w tym roku.

Gala noworoczna w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w ChDK symbolicznie otworzyła nowy rok w chełmskiej kulturze. A ten zapowiada się naprawdę ciekawie.
– Raczej pewne jest, że w 2017 roku ponownie odbędą się Noc Muzeów, Noc Kultury, Festiwal Kolory Muzyki i Lato Teatralne – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydent Agaty Fisz. – Na początku stycznia powinniśmy otrzymać kalendarz ze wszystkich jednostek kultury, ale już teraz z pewnością możemy powiedzieć, że w tym roku będzie ich znacznie więcej niż w ubiegłym.
Chełmski Dom Kultury szykuje m.in. koncert DeMono, Andrzeja Piasecznego i Edyty Bartosiewicz. Wystąpi też Kabaret Moralnego Niepokoju i Czesław Śpiewa.
Mnóstwo wydarzeń kulturalnych planuje też Chełmska Biblioteka Publiczna. Nie zabraknie znanych i lubianych projekcji filmowych w ramach Klubu Dobrego Filmu oraz cyklicznych spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych oraz dla Dzieci i Młodzieży. Planowane jest też mnóstwo wystaw, m.in.: malarstwa Waldemara Swatowskiego i Moniki Kasprzak czy fotograficzna „Afrykańskie ludy” Andrzeja Zająca. ChBP szykuje też nowe wydarzenia, np. bicie rekordu w ilości osób czytających jednocześnie na świeżym powietrzu.
– A prócz wydarzeń organizowanych przez miasto i podległe mu jednostki, możemy spodziewać się również eventów organizowanych przez zewnętrznych organizatorów – dodaje R. Kurczewicz. Słowem będzie się działo! (mg)