25-lecie GOK w Łopienniku Górnym

17 maja w SP w Łopienniku Nadrzecznym odbyły się uroczystości z okazji 25-lecia funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury w Łopienniku Górnym.

Ćwierć wieku działalności GOK w Łopienniku Górnym było doskonałą okazją do prezentacji działalności zespołów związanych z Ośrodkiem. Na scenie pojawiły się m.in.: kapela ludowa „Łopieńczacy”, kapela podwórkowa „Alternatywy 5”, zespół śpiewaczy „Sami Swoi”, dziecięcy zespół tańca ludowego „Słowiańskie nutki”, czy dziecięcy zespół tańca ludowego „Młyn”.

Nie obyło się bez występów przedstawicieli ośrodków kulturalnych z kraju i zagranicy, z którymi od lat współpracuje GOK np. solistów Artystycznej Szkoły Specjalizowanej nr 11 w Łucku.

Dokonania jubilatów docenione zostały przez władze samorządowe. Starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk i przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko wręczyli jubileuszowy grawerton dyrektorowi GOK Dariuszowi Zawadzie. Listy gratulacyjne na ręce dyrektora złożyli m.in. poseł Teresa Hałas i marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here