260 koni i tysiące widzów

Od czwartku halami wystawowymi Targów Lubelskich zawładną jeźdźcy i konie. Nasze miasto już po raz piąty będzie gospodarzem zawodów jeździeckich z cyklu CAVALIADA TOUR 2016/2017. Lublinianie pokochali te pokazy. Co roku przyciągają one tysiące osób.
Nic w tym dziwnego – CAVALIADA to niesamowity festiwal jeździecki. W tym roku lubelska publiczność będzie mogła zobaczyć zmagania sportowe w kilku konkurencjach: skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
Hitem tego roku będzie niewątpliwie rywalizacja w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi w ramach Halowego Pucharu Polski. Tego w poprzednich edycjach lubelskiej CAVALIADY nie było. Wcześniej startowali zawodnicy powożący zaprzęgami parokonnymi.
Nie zabraknie lubianych przez publiczność konkursów skoków Venus vs Mars, w którym rywalizują amazonki i jeźdźcy, jadąc na czas, a także Speed & Music.
Będzie widowiskowy konkurs sztafet CAVALIADA FUTURE dla dzieci na kucach.
Już pierwszego dnia CAVALIADY zostanie rozegrany konkurs Potęgi Skoku. Ilu zawodników zakwalifikuje się do rozgrywki? Na jakiej wysokości zakończą się zmagania? Zobaczymy w czwartek 2 lutego.
W piątek zaplanowano m.in. wysoki konkurs skoków (145 cm ) Dużej Rundy z rozgrywką. Taką samą wysokość będą pokonywać konie w niedzielę 5.02, w finałowym konkursie Grand Prix pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Kto tym razem zwycięży? Polak czy gość z zagranicy? Czy komuś przytrafi się pech, jak zrzutka na ostatniej przeszkodzie? Emocji na pewno nie zabraknie.
Swój udział w tegorocznej lubelskiej CAVALIADZIE zapowiedziało 140 zawodników, reprezentujących 8 państw. Na zawody przywiozą 260 koni.
Zawodom oczywiście towarzyszyć będą pokazy, wykłady i targi „końskich” akcesoriów – od samochodów terenowych, poprzez sprzęt jeździecki, fachową literaturę po biżuterię. W jednej z hal, jak co roku, swoje miejsce zabaw będą mieli najmłodsi kibice jeździectwa.

JAN

Zadzwoń i wygraj

Mamy 6 pojedynczych wejściówek dla czytelników, którzy pierwsi dodzwonią się do redakcji 31 stycznia o godz. 13 pod tel. 509-710-033. 3 wejściówki na czwartkowe imprezy, 2 lutego i 3 wejściówki na pokazy 3 lutego.