3 358! Mamy to!

„Szatan z siódmej klasy”. Rozdział pierwszy. Diabeł wyskakuje z pudełka. Pan profesor Gąsowski nauczał historii wedle własnej, nieco rozwichrzonej metody – i tak to się zaczęło. A potem było kolejnych 3 358 zdań. Każde przeczytane przez inną osobę!

– Nieoficjalnie jesteśmy rekordzistami w ilości osób czytających jeden po drugim – cieszą pracownicy Chełmskiej Biblioteki Publicznej w Chełmie, którzy wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Chełm podjęli się nie lada wyzwania – próby pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób czytających jeden po drugim. Dotychczas wynosił on 3 071, ale wszystko wskazuje na to, że biblioteka w Indiach, która go ustanowiła, została zdetronizowana. 10 października w Chełmskiej Bibliotece Publicznej „Szatana z siódmej klasy” czytało 3 358 osób!

– Jesteśmy dumni z chełmian, którym serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do młodzieży chełmskich szkół, która przybyła najliczniej. Teraz, aby zapisać się w Księdze Guinnessa, musimy przesłać do Biura Rekordów pełną dokumentację z podjętej próby bicia rekordu w celu weryfikacji i uznania prawidłowości przebiegu wydarzenia – dodają pracownicy ChBP.

Akcja czytelnicza odbyła się w ramach realizacji projektu „Czytam, bo lubię” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (mg)