3 diamenty, 3 trasy i tysiące uśmiechów

W miniony weekend odbył się trzeci już zlot właścicieli samochodów marki Mitsubishi. Tym razem aż 400 fascynatów pojazdów spod znaku Trzech Diamentów spotkało się w Łomnicy koło Karpacza. 114 załóg Mitsubishi, które połączył słynny, trójdiamentowy znak i pasja odkrywania, przyjaźnie rywalizowało na pięknych, górskich trasach.

Program zlotu, który słynie z rodzinnej atmosfery, obfitował w liczne ciekawe miejsca do zwiedzania, a także zagadki dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją były jazdy testowe najnowszym modelem SUV-a coupe – Mitsubishi Eclipse Cross oraz możliwość pokonania toru offroad Mitsubishi L200 Monster i Mitsubishi Pajero Adventure przygotowanych do jazdy w trudnym terenie. W spotkaniu wzięła również udział niezwykle lubiana przez publiczność aktorka i ambasadorka marki Mitsubishi Anna Cieślak.

Tegoroczny zlot, którego bazą była położona u stóp Snieżki górska miejscowość Łomnica, świetnie obrazował nową strategię marki Mitsubishi Motors i hasło przewodnie „Drive Your Ambition, które odwołuje się między innymi do ambicji odkrywania świata. Niezwykle przyjazna atmosfera zlotu zaczęła być odczuwalna już w piątek, kiedy okoliczne drogi zdominowały modele Outlander, L200, Pajero i Eclipse Cross, a takie okazy, jak 3000 GT, czy Lancer Evolution. Uczestnicy mieli czas na rozmowy i podzielenie się swoimi doświadczeniami na temat podróżowania różnymi modelami Mitsubishi. Wieczorem gości uroczyście powitali prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors Yasuyuki Oyama oraz znana aktorka i ambasadorka marki Anna Cieślak. Po uroczystości, prowadzonej przez znaną dziennikarkę motoryzacyjną Joannę Zientarską, zawodnicy, podzieleni na trzy grupy, udali się na odprawę przed sobotnimi zmaganiami.

Zlotowi podróżnicy mogli wybrać jedną z trzech tras dostosowanych ich preferencji i możliwości samochodu. Jak na markę znaną ze świetnych samochodów 4×4 przystało, najwięcej osób wybrało trasę terenowo – turystyczną i terenową. Na tej pierwszej modele Outlander, Eclipse Cross i ASX pokonywały szutrowe górskie drogi. Na drugiej – przygotowane do off-roadu auta zdobywały przeszkody w terenie. Trasa turystyczna była najdłuższa, ale i najszybsza. Kierowcy Mitsubishi mieli bowiem okazję poruszać się po szlakach, na których rozgrywano Rajd Karkonoski.