300 paczek dla Polaków na Wołyniu

Prawie 300 paczek pojechało do naszych rodaków mieszkających na Ukrainie. Wszystko dzięki akcji krasnostawskiego Caritas.

W minioną niedzielę dary trafiły do miejscowości Kiwerce na Wołyniu. Odebrał je ks. Krzysztof Orlicki, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, wraz z siostrami Terezjankami. Paczki trafiły do polskich rodzin, a także do dzieci z rozbitych rodzin oraz domów dziecka będących pod opieką sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Łucku. Akcję zorganizował krasnostawski Caritas.

W zbiórce darów wzięli udział: poseł Teresa Hałas, Przedszkola nr 1, 3, 4 i 8 w Krasnymstawie, Przedszkole w Siennicy Nadolnej, Przedszkole w Stężycy Kolonia, SP nr 1, 3, 4 i 5 w Krasnymstawie, SP w Krupem, Jaślikowie, Siennicy Nadolnej, Łopienniku Nadrzecznym, SOSW w Krasnymstawie, Urzędy Miasta i Gminy Krasnystaw, I i II LO w Krasnymstawie, ZSP nr 2 w Krasnymstawie, Urząd Skarbowy w Krasnymstawie, Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie, parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Firleju, Zamojskie Zakłady Zbożowe, Cukrownia Krasnystaw, starosta lubelski, Jolanta i Ryszard Miściorowie oraz pan Józef Stanicki. – W akcję włączyli się też indywidualni darczyńcy oraz pracownicy naszego Centrum, którym również serdecznie dziękujemy – mówi Monika Kowalczyk z krasnostawskiego Caritas. (k)