350 lat ze św. Mikołajem

W tym roku odpust w parafii pw. św. Mikołaja na Czwartku miał szczególny charakter ze względu na jubileusz 350-lecia jej utworzenia. Uroczystości trwały trzy dni, od 6 do 8 grudnia. Ich częścią był także Orszak św. Mikołaja.


Jubileusz parafii stał się okazją do przypomnienia postaci św. Mikołaja – wybitnego pedagoga, wychowawcy, przyjaciela dzieci i młodzieży. – Chcemy wskazywać na te wartości, które wnosi św. Mikołaj, takie jak wrażliwość, dobroczynność i otwartość na drugiego człowieka – podkreśla ks. Piotr Kawałko, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja na Czwartku.

W ramach odpustu św. Mikołaja 6 grudnia odprawiono uroczystą mszę świętą w kościele p.w. św. Mikołaja, której przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Parafia zorganizowała też akcję modlitewną – Duchowy Prezent Świętego Mikołaja. To zachęta kierowana do rodziców do podjęcia modlitwy za własne dzieci i wręczenia im pisemnej deklaracji takiego zobowiązania jako Duchowego Prezentu Świętego Mikołaja w formie obrazka.

Finałowym wydarzeniem obchodów odpustowych ku czci świętego z Mirry był Orszak św. Mikołaja, który przeszedł ulicami: Królewską, Lubartowską, Czwartek, Szkolną na plac kościelny na Czwartku, gdzie odbył się Jarmark Bożego Narodzenia. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here