38 razy na podium!

W sobotę w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Krasnymstawie odbyły się otwarte mistrzostwa województwa lubelskiego dzieci, młodzików oraz kadetów w zapasach w stylu wolnym. Aż 38 medali zdobył LMKS Krasnystaw!

Na krasnostawskich matach zmierzyło się blisko 130 zawodników z 10 klubów. Organizatorzy gościli dwie ekipy ze Słowacji oraz jedną z Węgier. Ponadto, oprócz zaprzyjaźnionych klubów z województwa lubelskiego, w zawodach wzięła udział drużyna z Rzeszowa oraz Kielc. Gospodarze mistrzostw, LMKS Krasnystaw triumfowali w klasyfikacji drużynowej, zdobyli 8 złotych, 17 srebrnych oraz 13 brązowych medali! W kategorii kadetów (15-17 lat) srebrne medale zdobyli Szymon Grochecki i Oliwier Łapa, wśród młodzików (12-14 lat) złote krążki zdobyli Konrad Olech i Mateusz Matysiak. Drugie miejsca zajęli Szymon Bojarski i Jakub Dulak.

Na najniższym stopniu stanęli Miłosz Chlewicki i Aleksander Wasiluk. W kategorii dzieci z roczników 2012 i 2013 złoto wywalczyli: Aleksander Miszczak i Mikołaj Kończyński, srebro – Gabriel Abbas, Ksawier Suszek, Franciszek Cichosz, Mikołaj Mróz, Paweł Terlecki i Marcel Bogdański, a brąz – Wojciech Pomianowski, Kamil Pawlas, Antoni Mazur, Krystian Kostrzanowski, Nikodem Wróbel, Ksawery Chlewicki i Aleksander Oleszczuk.

Wśród dzieci z rocznika 2014 i młodszych złoto zdobyli: Ksawery Mróz, Michał Szymaniak, Mikołaj Kalita i Filip Łapa, srebro – Maksymilian Szadura, Szymon Belina, Szymon Gradowski, Jakub Rozesłaniec, Antoni Flis i Michał Sadowski, a brąz – Hubert Panas, Kacper Chachaj, Karol Zakrzewski, Kacper Kowalik, Michał Dudek, Szymon Puchała, Aleksander Kowalczyk i Nikodem Włoch. (kg)