50 wykroczeń jednego dnia

Policjanci wydziału ruchu drogowego krasnostawskiej komendy przeprowadzili akcję „Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta”. W jeden dzień ujawnili 50 wykroczeń.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu krasnostawskiego funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego prowadzili działania, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób poruszających się jednośladami i pieszych.

– Mundurowi reagowali na popełniane przez tą grupę wykroczenia, ale również na kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego względem niezmotoryzowanych – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Ze szczególnym zainteresowaniem policjantów spotkało się respektowanie przepisów dotyczących poruszania się po chodnikach czy przejściach dla pieszych, a także ustępowanie pierwszeństwa osobom znajdującym się na pasach.

Policjanci dodatkowo sprawdzali stan techniczny rowerów oraz wymagane wyposażenie. – Mundurowi ujawnili 50 wykroczeń akcją. Ponad 30 to wykroczenia popełnione przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Większość z nich przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Ponadto, funkcjonariusze ujawnili 9 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec pieszych i rowerzystów – dodaje. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here