60 lat KŁ Żbik w Warszawie

Koło Łowieckie „Żbik” w Warszawie obchodziło 60-lecie utworzenia. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęto odsłonięciem i poświęceniem kamienia pamiątkowego usytuowanego przy Domku myśliwskim w Kaplonosach-Kolonii. Następnie została odprawiona mszą św. w kościele pw. Nawiedzenia Matki Boskiej Kodeńskiej w Żukowie.

Uczestniczyli w niej myśliwi z rodzinami, sympatycy łowiectwa, poczet sztandarowy i zaproszeni goście. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości udali się do Hotelu „Drob” w Urszulinie, gdzie kontynuowano uroczystości – część oficjalną i bal myśliwski. W okręgu chełmskim koło dzierżawi obwód łowiecki nr 76. (m)

75 lat KŁ nr 23 „Szarak” w Chełmie

26 listopada br. Koło Łowieckie nr 23 „Szarak” w Chełmie obchodziło 75-lecie. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Okszowie. Uczestniczyli w niej myśliwi z rodzinami, sympatycy łowiectwa, poczty sztandarowe, zaproszeni goście i sygnaliści.

Mszę św. w intencji członków Koła, ich rodzin oraz zmarłych kolegów myśliwych odprawił ks. Andrzej Serafińczuk w koncelebrze ks. dr. płk. Witolda Macha. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości udali się do Stanicy Koła w Poczekajce, gdzie kontynuowano uroczystości. Podczas części oficjalnej przedstawiono zarys działalności koła, wręczono odznaczenia łowieckie.

Ks. Witold poświęcił siedzibę Koła i kapliczkę św. Huberta. Paweł Łapiński, dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, wręczył Kołu medal „Przyjaciel Parków Krajobrazowych” a słowa uznania za działalność koła przekazali Kazimierz Smal – wójt gminy Ruda-Huta i Mirosław Sawicki – łowczy okręgowy PZŁ w Chełmie. W okręgu chełmskim koło dzierżawi obwody łowieckie nr 149, 163, 180 i 189. (m)