600 tysięcy na sport

Jeszcze w tym roku miasto zamierza wydać 600 000 zł na inwestycje związane ze sportem. Za 100 000 zł chce kupić wyciąg narciarski na stok w Kumowej Dolinie, a 500 000 zł ma przeznaczyć na rozpoczęcie budowy pawilonu sportowego na stadionie miejskim. Radni zaakceptowali plany.

– Koszt wynajmu wyciągu na jeden sezon wynosi 70 tys. zł – wyjaśniała na wtorkowej sesji rady miasta Agata Fisz, prezydent Chełma. – Zdecydowaliśmy, że nie ma sensu co roku ponosić takich wydatków, skoro istnieje możliwość zakupu wyciągu za niewiele wyższą kwotę.
Miasto na nowy wyciąg narciarski zamierza wydać 100 000 zł. Radni na sesji dokonali zmian w budżecie Chełma na bieżący rok i zabezpieczyli na ten cel właśnie taką kwotę. Wątpliwości co do zasadności zakupu miała radna Małgorzata Sokół. – Wynajem wyciągu w ostatnią zimą pokazał, że nie da się zrobić stoku. Warunki atmosferyczne nie były sprzyjające. Kiedyś MOSiR kupił wyciąg orczykowy. Czy nie da się go zamontować? – pytała radna.
Okazuje się, że stary wyciąg nie nadaje się już do użytku. Ma kilkadziesiąt lat i jest przerdzewiały.

– Chcemy kupić wyciąg o 70 metrów dłuższy od tego, który wynajmowaliśmy ostatnim razem – tłumaczyła Agata Fisz. – Z Chełma Zakopanego na pewno nie zrobimy. Ale warto postarać się choćby o namiastkę stoku narciarskiego. W poprzednich latach, gdy pogoda sprzyjała, miłośników jazdy na nartach w Kumowej Dolinie nie brakowało. Od tego jesteśmy, by mieszkańcom zapewnić choć trochę atrakcji.
Radni „zaklepali” też 500 000 zł na pierwszy etap budowy pawilonu sportowego na stadionie miejskim. Obiekt powstanie w miejscu, gdzie obecnie znajdują się szatnie, z których korzystają lekkoatleci i piłkarze. – Stary budynek zostanie wyburzony – mówi wiceprezydent Stanisław Mościcki. – Wybudujemy natomiast nowoczesny pawilon o wysokich standardach, z czterema szatniami. Dwie będą miały po 44 m kw. powierzchni, dwie pozostałe natomiast ponad 30 m kw. Znajdzie się tam również sala konferencyjna i pokój dla sędziów. Wszystkie szatnie zostaną wyposażone w węzeł sanitarny.
Budowa pawilonu sportowego ma być podzielona na dwa etapy. Pierwszy – stan surowy – jest planowany na bieżący rok, w przyszłym natomiast mają trwać prace wykończeniowe. Całość będzie kosztowała około 1,5 mln zł. (ptr)