75 mandatów w jeden dzień

99 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości, 75 mandatów, 3 zatrzymane prawa jazdy i jeden wniosek o ukaranie do sądu – to efekty akcji „Prędkość” prowadzonej przez świdnicką drogówkę w poprzedni weekend.


Jej głównym celem było egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, ale policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W sobotę (20 marca) policjanci z Wydziału Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku prowadzili na drogach powiatu akcję „Prędkość”. Tylko w ciągu jednego dnia ujawniono 99 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości. Mundurowi nałożyli 75 mandatów karnych i skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu, a trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Jeden z nich, 21-latek, kierujący toyotą jechał przez Świdnik, mając na liczniku 105 km/h.

W ubiegłym roku na drogach powiatu świdnickiego doszło do 26 wypadków drogowych (o 2 więcej niż w roku 2019), w których śmierć poniosły 3 osoby (spadek o 3 w stosunku do roku poprzedniego). Policja przypomina, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here