750 osób bez wody pitnej

To już plaga. Kolejny tydzień i kolejne zatrucie wodociągu na terenie powiatu krasnostawskiego. Tym razem bez wody pitnej są mieszkańcy Niemienic, Rońska i Zażółkwi w gminie Krasnystaw. W sumie ok. 750 osób.

30 listopada Sanepid pobrał próbki wody z wodociągu w Niemienicach, z którego wodę czerpie ok. 750 mieszkańców Zażółkwi, Rońska i Niemienic. Okazało się, że w wodociągu znajdują się bakterie z grupy coli. 2 grudnia krasnostawski sanepid ogłosił, że woda z tego wodociągu nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

– Woda nie nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń i sztućców, szorowania zębów, mycia rąk i innych części ciała. Woda nie nadaje się do produkcji żywności – poinformowała Monika Brzyszko, powiatowy inspektor sanitarny. – Woda z kranu może być używana do spłukiwania toalet – dodaje.

Kilka dni wcześniej z podobnym problemem zmagali się mieszkańcy Widniówki. Na szczęście tu problem skończył się z dniem 3 grudnia. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here