7R inwestuje przy Mełgiewskiej

Spółka 7R, specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni na wynajem, inwestuje w Lublinie.


Przy ul. Mełgiewskiej wybuduje pięć nowoczesnych obiektów magazynowo-produkcyjnych o łącznej powierzchni 110 tys. metrów kwadratowych

Lublin to prężnie rozwijający się w ostatnich latach rynek zasobów nowoczesnej powierzchni magazynowej. Pierwszy obiekt tego typu – Centrum Logistyczne Mełgiewska – został oddany do użytkowania w II kwartale 2011 r. Od tamtej pory deweloperzy sukcesywnie realizują kolejne projekty bądź rozbudowują już istniejące.

Potencjał Lublina dostrzegli również międzynarodowi deweloperzy działający na rynku polskim, jak na przykład. Panattoni Europe, MLP Group czy Goodman, którzy ulokowali w naszym mieście swoje inwestycje.

Na koniec 2019 r. całkowita podaż osiągnęła poziom ok. 232 tys. metrów kwadratowych, z czego 43 tys. mkw powierzchni przybyło w minionym roku.

Dzięki nowej inwestycji spółki 7R powierzchnia ta wzrośnie o kolejne 110 000 mkw co zwiększy podaż tego typu obiektów do poziomu ponad 300 000 mkw. Jednocześnie w budowie znajduje się ponad 60 tys. mkw powierzchni produkcyjno-magazynowej.

– Lublin jest największym ośrodkiem powierzchni magazynowych we wschodniej Polsce, a w niedalekiej przyszłości ma szansę stać się jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków magazynowych w skali kraju. Jest to niewątpliwie związane ze stale rozwijaną dostępnością komunikacyjną miasta Lublin poprzez budowane drogi ekspresowe S17, S12 i S19, infrastrukturę kolejową oraz Port Lotniczy Lublin. Kolejna inwestycja w budowę powierzchni produkcyjno-magazynowej przyczyni się do podniesienia znaczenia Miasta Lublin na mapie Polski, wpłynie także na różnorodność i atrakcyjność naszej oferty inwestycyjnej – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Nowy park będzie usytuowany 3 km od obwodnicy Lublina, z dostępem do dróg ekspresowych S12 oraz S19, bocznicy kolejowej oraz niespełna 10 km od Portu Lotniczego Lublin. Dotychczas spółka w Polsce zrealizowała projekty o łącznej powierzchni 400 000 mkw,, a kolejne ponad 700 000 mkw są w przygotowaniu – w tym projekt parku o pow. 110 000 mkw. w Lublinie. Dzięki zastosowanym najnowszym technologiom i rozwiązaniom ekologicznym wpływającym m.in. na wzrost efektywności energetycznej, 7R Park Lublin objęty jest certyfikacją BREEAM (najczęściej stosowaną metodą oceny budynków pod kątem ich ekologiczności w Europie). KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here